Vitrin ve Dolap İçlerine Gümüşlük Modelleri

Dekoratif gümüşlük modelleri, evlerde özellikle salon ve misafir odalarında kullanılmakta ve klasik ve modern modelleriyle günümüzde ev dekorasyonuna katkı sağlamaya devam etmektedir.

Dekoratif Gümüşlüklerin Günümüzde Kullanımı

Çok önceleri evlerde büyük vitrinler kullanılmaktaydı. Zamanla evlerin ve hatta ailelerin de küçülmesiyle mobilya tasarımlarında da yenilenmeye gidildi. Büyük ve hantal vitrinler yerine, daha şık ve daha minimal bir görünüme sahip olan gümüşlük modelleri ev dekorasyonunda öne çıkmaya başladı. Her evin gözde dekorasyon ürünü olmayı başaran gümüşlük evin tarzına göre modern ya da klasik tarzda tercih edilebilmektedir. Önceleri evlerimizde kullanmış olduğumuz vitrinler, dekor ve görsellikten ziyade eşyalarımızı yerleştirdiğimiz bir dolap görevi görmekteydi. Fakat günümüzde gümüşlük, eşya doldurma amacı yerine daha çok dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

gümüşlük modelleri örnekleri

Güzel Gümüşlük Çeşitleri

Aslında dekoratif gümüşlükleri çeşit olarak sınıflandırmak çok mümkün değil. Her zevke hitap eden modeller bulunmakla beraber, evinize ve eşyalarınıza uygun olan modeli kendiniz tasarlayıp usta bir mobilyacıya da yaptırabilirsiniz. Eğer hem görsellik hem de kullanışlı olsun istiyorsanız çift kapaklı ve çekmeceli bir model tercih edebilirsiniz. Dar bir alanda kullanacaksanız, tek kapaklı olan modeller de işinizi görecektir. Ancak sadece dekoratif amaçlı kullanmak istiyorsanız ve sadece göze hitap etsin diyorsanız da, komple açık bölmeli ve cam raflı bir gümüşlük seçimi doğru bir seçim olacaktır. Cam bölmeleri olan dekoratif gümüşlüğe şık bir kaç fincan takımı veya çay takımı ve güzel çerçeveler koymanız evinize ayrı bir hava katacaktır.

gümüşlük modelleri istikbal

Dekoratif Gümüşlük Fiyatları

Dekoratif gümüşlük fiyatları diğer mobilya ürünlerinde olduğu gibi farklılıklar göstermektedir. Gümüşlük fiyatları, satıcı firmanın büyüklüğüne göre de değişiklik gösterir. Büyük ve duyulmuş mağazalarda fiyatlar oldukça yüksek olurken, daha küçük çapta olan satıcılarda hatta ürünü kendisi üreten satıcılarda daha uygun fiyata gümüşlük bulmak mümkündür. Diğer yandan dekoratif gümüşlük modellerinin fiyat aralığı ürünün yapılmış olduğu malzemeye, kalitesine, işçiliğine ve tasarımına göre değişmektedir. Tek başına bir gümüşlük modeli almak isterseniz yaklaşık olarak 300 TL ile 2000 arasında bulabilirsiniz. Fiyatlar modeline göre de farklılık göstermektedir. Eğer salonunuza yeni bir gümüşlük takımı almayı tercih edecek olursanız, yaklaşık olarak 1000 TL ile 5000 TL aralığında bir rakamı gözden çıkarmalısınız.

Tasarımını kendinizin yaptığı bir gümüşlüğü imal ettirmek isterseniz, bütçenizi biraz daha arttırmanız gerekebilir. Ancak zincir mağazaların dönemsel olarak yaptıkları indirimleri takip ederseniz çok daha uygun fiyata bir gümüşlüğe ya da bir gümüşlük takımına sahip olabilirsiniz.

Örnek Gümüşlük Resimleri

evkur gümüşlük

gümüşlük modelleri 2018

vitrin dolap modelleri

gümüşlük modelleri ve fiyatları

gümüşlük modelleri ve fiyatları sahibinden

gümüşlük modelleri 2018

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın