Strafor Köpük Duvara Nasıl Uygulanır

Dekoratif amaçlı tavan ve duvarlarınız için aldığınız köpük şeklindeki strafornarın nasıl uygulanacağı, temizleneceği ve yapıştırma şekilleri hakkında bilgi sunacağız.

Dekoratif Strafor uygulamak için ilk önce, dekorasyon olarak uygulanacak alanın temizlenmesi, duvarda pürüzlerin olmaması gerekmektedir. Bu aşamada, duvarları zımpara yardımıyla, düz bir zemin haline gelene kadar düzeltmek gerekir. Eğer zeminin düz olduğundan emin iseniz başka bir işlem gerekmeden strafor duvar kaplamaya başlayabilirsiniz.

Aldığınız silikon ve strafor duvar panellerini, toz yapıştırıcıların yardımıyla gerekli kaplamaya başlayabilirsiniz. Toz yapıştırıcı kullanacaksanız, temiz bir suda eritilmeli ve yapıştırıcı iyice sıvı bir hale getirilmelidir.

Strafor Nasıl Duvara Yapıştırılmalı

Strafor uygulayacağınız duvar yüzeyini, aldığınız plakalarla yerleştirebileceğiniz şekilde işaretleyip, doğru çizgilerle, özenli ve düzgün işaretlemelerle yerleştirme işlemine geçebilirsiniz. Eğer toplu yapıştırıcı, aldığınız ambalajda bulunmuyor ise nalburdan temin edebileceğiniz strafor yapıştırıcısını, duvar üzerine sürün ve daha sonra strafor duvar panelini üzerine yapıştırın. Bu işlemlerde son derece planlı ve özenli olmanızda fayda var, çünkü yapıştırma işleminden sonra yapıştırdığınız strafor duvar panellerini oynatma durumları çok fazla gerçekleştirilemez. Strafor duvar panelini duvara yapıştırıldıktan sonra elinizi yumruk şeklinde tutarak, yapıştırdığınız duvar paneline hafif vurmalar yaptıktan sonra altındaki yapışkanlık yayılıp, daha sağlam tutmasını sağlayacaktır.

Strafor duvar paneli uygulama

Bu şekilde bir sıralama içerisinde yaptığınız kaplama sonrasında başka bir işleme gerek kalmadan, duvar kaplamanız hazır olmuş olur. Artık birçok çeşit olarak satılan strafor desenleri ile kaplama gerçekleştirdiğiniz duvarlar, göze daha güzel hitap edecektir. Strafor duvar kaplamaları, özel bir zemin gerektirmeden, duvara veya ahşaba, taş, kaba sıva, ince sıva, boyalı ya da boyasız yüzeylere de uygulanabilir. Yalıtım aracı olarak da kullanılan bu kaplamalar, özellikle iç mekanlar için ısı dengeyi sağlamaya da yararı vardır. Bu kaplamaları sökmek de aynı şekilde dertsiz ve çok uğraş gerektirmeden sağlanabilir. Yağmur, kar, tipi gibi yağışlı hava koşullarından kolay kolay etkilenmezler bu sayede strafor duvar kaplamalarını bahçe duvarları, kır evlerine veya villalarda da uygulayabilirsiniz. Nemden ve sudan etkilenmedikleri için bu duvar kaplamalarını, rutubete maruz kalan yerlere de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Tasarruf açısından size faydası olacaktır. Bu durumdan dolayı da boya ve bakım derdinden de kurtulmuş olacaksınız. Strafor duvar kaplamaları zehirli gazlar içermediğinden, yangın durumlarında alev alma gibi bir durum söz konusu olmadığı için iç mekanlarda da uygulayabilirsiniz. Olası bir yangın durumunda, alev tutma özelliğinden dolayı, alevleri saçmaz, bu saye de ortama daha da güven sağlar. Kaplama desenler yerine strafor duvarlarınıza istediğiniz renk boyama ile arzu ettiğiniz renkleri uygulayabilirsiniz. Sıkıldığınız zaman rahatlıkla çıkarabilir ve arzu ettiğiniz şekilde başka desen veya boyamalarla ile istediğiniz ortamı sağlayabilirsiniz.

Strafor Uygulama Videoları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın