Salon Duvarına Dekoratif Ayna Önerileri

Günümüzde ayna yapılışı cam levhanın bir yüzü, ince bir gümüş tabakasıyla kaplanarak elde edilir. Çoğunlukla gümüş kaplamanın kullanılması haricinde altın, alüminyum gibi maddelerin kullanılması şeklinde de yapılmaktadır. Aynalar düz, küresel ve kare gibi birçok geometrik şeklinde gruplara ayrılmaktadır. Dekoratif aynalar; klasik ayna yapımından farklı olarak cam levha kullanımı yerine “pleksiglas” kaplaması kullanılmaktadır. Plastik cam olarak nitelendirilen bu ürün diğer maddelere nazaran daha dayanıklı ve güvenli olup ışık geçirgenliği de daha fazladır.

Dekoratif ayna seçimi yaparken öncelikle güneş ışığını katlayarak yansıtan, mekanı geniş gösteren ve dekorasyon yönteminize uyumlu seçimler yapılmalıdır.

biev dekoratif ayna

Salon Duvarına Dekoratif Ayna Seçimini Neye Göre Yapmalıyız?

Evinizin odalarına yeterli ışık girmiyorsa eğer kullanacağız dekoratif ayna ile bu ışık miktarını artırabilirsiniz. Bu durumda pencereyi karşısında kalacak şekilde aynanızı duvara takmalısınız. Bu şekilde salonunuz daha aydınlık duruma gelir. Ancak süslemek amacıyla kullanacağınız dekoratif aynaların takılmasında dikkat edeceğiniz husus, aynanın yansıttığı şeyin duvar ya da boşluk olmamasıdır. Dolayısıyla süslemekten ziyade daha basık bir görüntüye neden olabilir.

dekoratif ayna modelleri denizli

Aynalarınızı dağınık bir şekilde asmak isteğinizi karşılamayabilir. Bu yüzden bir ışık veya aynaların yansıtacağı sevdiğiniz ve görselliğini beğendiğiniz şeyler olmasına dikkat edin.

Evin girişi ya da odalarınızın girişin uzun yatay şekilde aynalar takabilirsiniz. Odalarınız arasındaki geçişleri bu ayna yöntemiyle gösterebilirsiniz.

Evinizdeki boş bir duvara aynı boyuttaki ayna grubunu eşit mesafelerle takarak süslemeler yapabilirsiniz. Ancak aynalar arasındaki eşit mesafeye dikkat edecek şekilde takmaya özen gösterin. Bu şekilde odanızdaki güneş ışığını artırmış daha aydınlık bir alana sahip olursunuz.

dekoratif ayna modelleri izmir

Düz çerçeveli aynalar boş bir alan görüntüsünü ortadan kaldırabilir. Aynayı yere dikey bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Bu yöntemle özellikle tercihiniz dikdörtgen şeklinde aynalar olmalıdır. Alışagelmiş duvara asmak özelliği aksine uygulanan bu yöntem ile giyinme odasında kullanacağınız en ideal ve kullanışlı bir görünüme kavuşursunuz.

Ufak ve basık odalarda büyük aynalar takarak dekoratif görüntüyü güzelleştirip odaya derinlik katabilirsiniz. Özellikle yemek masasının karşısına takacağınız aynalarla odaya verdiğiniz derinliğe görsel güzellik de eklenir.

Dekoratif efektler vermek, görselliği güzel olarak çevirmek maksadıyla seçimini yaptığınız aynaların yerden yüksekliğine dikkat etmelisiniz. Genellikle kendi boy seviyenize göre yapacağınız ölçümler, istediğiniz izlenimi vermeyebilir. Bu nedenle mekanın en ve boyunu dikkate alarak alandaki bulunan eşyaları da göz önünde bulundurarak aynanın yerden yüksekliğini tespit ediniz.

dekoratif ayna modelleri ankara

Fenk Shui Felsefesini Kullanabilirsiniz

Yatak odasında ayna kullanılması tavsiye edilmemektedir. Ama yine de kullanmak isterseniz eğer bilinen ” Fenk Shui ” felsefe akım kurallarını kullanarak estetik ve huzurlu bir his yaratabilirsiniz. Bu felsefe akımına göre, aynayı tavana ve duvara takmak yerine elbise dolaplarının iç yüzeyine düz çerçeveli aynalar şeklinde takabilirsiniz. Asıl amacın yatağı yansıtmamak olduğu söylenir. Yuvarlak ve oval aynaların huzuru temsil ettiği kabul edilmektedir.

Salonunuz İçin Dekoratif Ayna Modelleri

 

dekoratif salon aynaları

 

dekoratif aynalı tepsi

 

 

dekoratif ayna modelleri istanbul

dekoratif ayna modelleri ve fiyatları

dekoratif ayna modelleri duvarlarınızda çok şık duracak

ayna çerçeve modelleri ve fiyatları

salon aynaları online satış

 

duvar ayna kaplama salon aynaları dikdörtgen

en güzel solan aynaları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın