Renkli ve Küçük Balkon Dekorasyonu Düzenlemeleri

Büyük şehir ortamlarındaki betonerme binalarda yaşayanlar için açık havanın tadını çıkaracak özel alanlardır balkonlar. Şehrin gürültülü ve karmaşık halinden uzak bu küçük mekanınızı önerilerimiz ile dekore ederek kendinizi ve aile bireylerini keyif ortamı sunacak alanlar yaratacaksınız.

Renkli Balkonlar İçin Mobilya Seçimi

Aslında güzel balkonlar oluşturmak için çok aşırı harcamalara kaçmadan kendinizde güzel şeyler yaratablirsiniz. Misal ahşap paletlerden ilginç mobilyalar yapabilirsiniz. Seçim yaptığınız renkler hepsi aynı tonlarda değilde zıt ve sıcak renkleri tercih edebilirsiniz.
renkleri çok fazla karıştırmadan sade renkler ile (aşağıdaki resimde) beyaz ahşap üzerine turkuaz ve pembe tonlar ile çok güzel ve sade kombinler oluşturabilirsiniz.

Balkon İçin Işık Süslemesi

Kullanılan örtü ve yastıklar haricinde renkli mobilyaların yanı sıra dış mekanlara renk kazandırma için bir başka aksesuarda ışık çelenkleridir. elektirikçilerden temn edecegizniz veya el beceriniz var ise karton veya mukavvadan oluşturabileceğiniz çok güzel ışık süslemeleri yapabilirsiniz.

Balkonlarda Bitki ve Çiçek Kullanımı
Bir balkonun olmazsa olmaz şeylerinden biriside çiçek saksıları veya minyatür ağaç çeşitleridir. İnsanlar şehir ortamlarında açık ve temiz havayı özledkleri gibi yeşilide aramaktadır.

Bir masa ve birkaç sandalye gibi bu alanın keyfini çıkarması için gereken mobilyalara ek olarak, özellikle çiçekler ve sarmaşık bitkileri tercih edilebilir. Balkondaki bitki kullanımı çok önemlidir, kullanılan bitkiler dış dekorasyonda aranan sıcaklığı vermeyi başarırlar.

Nalkonda yeterli yerimiz varsa, birkaç kanepe, sehpa, halı ve  minderler ile açık oturma odası yapabilir, balkonumuzun çok daha harka görünmesini sağlayabilirsiniz. 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın