En Moda Mutfak Dolabı Modelleri

Evin en çok vakit geçirilen ve sürekli olarak göz önünde bulunan bölümlerinden birisi olan mutfak, en lezzetli yemeklerin pişirildiği, kadınlarımızın hünerlerini sergilediği ve ailenin en sıcak ortamlarından bir mekanı olan mutfakların yerleri yaşantımızda çok ayrıdır. Evin en göz önünde olan bu alanı için mobilya seçimi, dolap tercihi, masa sandalye modelleri, perde ve diğer örtü renkleri özenle seçilerek mutfak dekoruna ayrı bir zevkli dokunuş yapılmaktadır. Bugün ki konumuzda bu mutfak unsurlarından olan mutfak dolabı modelleri ve yeni mutfak dolapları için sizlere fikirler sunacağız.

Mutfak Dolabı Çeşitleri

Mobilyalar arasında ayırım amacı ile bir çok belirleyici özellik ve çeşit bulunduğunu hepiniz bilirsiniz, mu cins ayırımları kullanılan malzeme, yüzey, görüntüsü acısından modellerine göre değişkenlik göstermektedir. İşte mutfak dolabı modelleri içerisinde tercih edeceğiniz çeşitler..

Akrilik Mutfak Dolap Modelleri:

Akrilik yüzeyli kaplanmış parlak ve canlı modeller bir çok kadının mutfağında tercih ettiği malzemenin başında gelmektedir.  Akrilik yüzeyden oluşan mutfak dolap kapakları ve çekmeceleri çizilmez yüzey özelliği sayesinde kadınların uzun yıllar kullanabileceği bir dolap kaplama tipidir. Ayrıca temizlik hastası olan kadınlarımızın seveceği bir özelliği, yani kolay siline bilme ve temizlenme açısından hem hijyeni hemde daha sağlıklıdırlar.  Akrilik dolap modelleri parlak tipte olabileceği gibi mat yüzey modellerden de oluşabilmektedir. Bu malzemeden yaptıracağınız dolaplar piyasadaki dolap fiyatlarına göre kalite açısından biraz daha pahalı olabilir.

Country Mutfak Dolap Modelleri:

Country kelimesinden de anlaşılacağı gibi kırsal ve taşra anlamına gelen cümlemiz dolabımızın görüntüsünden de anlaşılacağı üzere eskitme ve eski moda tarzında hazırlanan mutfak dolaplarıdır. 2018 senesinde de moda olacağı öngörülen country tarzı mutfak dolabı modelleri bayanların en popüler gözdesi durumundadır. Bu dolap tipleri oyma ve iri gözlü cam kapalı bölmelerden oluşmaktadır. Eskitme country tarzı mutfak dolapları genelde kırık beyaz veya beyaz renk tonlarda daha şık durmaktadır.

Küçük Dolaplarda Tercih Edilmesi Önerilen Mutfak Dolabı Modelleri

Kullandığınız mutfak evinizin küçük olmasında dolayı biraz küçük ise size bir kaç değişik ve işe yarar dolap önerilerimiz olacak.. Küçük mutfaklar için mobilya seçimi yaparken ki bu özellikle mutfak dolapları için mutlaka açık renk tonları ve en popüler renk olan beyazı tercih edin. Beyaz renk alanı biraz daha geniş göstermesi sayesinde o küçük mutfağın görsellik açısından dar ve basın havasından kurtaracaktır. Yukarıda bahsettiğimiz akrilik, membran ve counrty modellerindeki mutfak dolapları yine küçük mutfaklar içinde uygundur fakat renk için uyarımıza mutlaka dikkat etmelisiniz. Üst dolap kapak bölmeleri beyaz renk ve tezgah altında kalan alanlar içinde parlak siyah renkleri seçilebilir.

Uygulanan dolap modeli veya rengi ne olursa olsun mutfaklarımızın bizlere yaşattığı farklı havaların yanı sıra eski anılarımıza da kattığı özel zamanları mutlaka vardır. Severek ve büyük keyif ile vakit geçirdiğimiz mutfaklarımız için yapacağımız her sihirli dokunuz anılarımıza ve keyfimize bir renk katacaktır.

İşte Sizler İçin Hazırladığımız Birbirinden Güzel Dolap Modelleri:

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın