Mutfak Perdeleri – Şıklık ve Zarafet Mutfağınızda

Perdeler genelde doğal ışığın fazla olduğu zamanlarda evinizin içerisine fazlasından korumak veya ev ortamınızdaki gizliliği sağlamak amacı ile kullanılan bir kumaş eşyadır.  Dekoratif amaçlı kullanımı ile birlikte tercih edilen renkleri ile de mutfak eşyalarının bütünlüğünü sağlamak işlevi yürütebilir.

Mutfak Perdesi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Perdeler ışık ve ev ortamını gizlemek haricinde dekor aksesuarı olarak ta tercih edilmekte. Tercih edilen perde modelinin mutfak dolabından tutunda masa örtüsüne kadar eşleşmesi çok önemlidir. Perde boyutu seçimi yapılırken genelde bir çok kişi uzun boyut ta tercih ederek pencerenin tamamen kapanmasını isterken kimileri de mutfaklarda tavandan zemine kadar bir kesim yaptırarak oldukça şık bir görüntü kazandırmaktadır.

Modern Mutfak Perdeleri;

Mutfak tezgah ve mobilyası olarak modern tipte seçim yapanlar için modern perde modelleri seçimi uygundur.

kelebekli perde modeli

meyve desenli perde modeli

 

Mavi tonda kısa perde modeli

Sarı tonda çiçek işlemeli perde

Kare tipli perde

Tığ işi Mutfak Perde Modelleri

Tığ işi ile klasik şekilde işlenen perdeler oldukça hoş duracaktır. Çeşitli sitiller ile aklınıza gelebilecek her türlü modeli çıkarabileceğiniz tığ işi ile harika perde modelleri çıkarmak mümkün.

tığ işleme perde modeli

tığ işleme çiçekli perde

tığ işleme şık perdeler

Tığ işleme perde gölgelik modeli

Tığ işleme perde modelleri

Mutfak için seçtiğiniz perdenin kumaş seçimde çok önemlidir, kalitesiz kumaşlar ile mutfakta sürekli olarak pişen yemek veya ocağın üstündeki kaynayan şeylerin buharı perdeyi yıpratarak canlı görüntüsünün kaybolmasını ve perdenin yıpranmasına neden olacaktır. Eğer ekonominiz müsait ise brillant mutfak perdesi ve taç mutfak perdelerini tercih etmenizi önerebiliriz. Mutfakta stor perde kullanımı sürekli yağ ve yemek buharı yüzünden kirlenen stor yüzeyinin temizlenmesi biraz sizi uğraştıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 31 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın