Kum Beji Rengi Ev Dekorunda Kullanımı

Son yıllarda ev boya ve tekstil dekorunda sıkça kullanılan kum beji rengi 2018 yılının da en çok kullanılacak renkleri adayları arasında. Kum beji boya rengi ile boyanan duvarlar sayesinde evler daha havadar ve aydınlık hava katması sebebi ile en çok tercih edilen boya renkleri arasında yer almaktadır. Daha çok küçük çocukları olan aileler tarafından kullanılan boya rengi daha geç kirlenmesi veya duvardaki kiri belli etmemesi yönü itibari ile tercih edilmekte.

Kum Beji Nasıl Bir Renktir;

Kum beji renginin nasıl bir ton olduğu merak edenler için sunduğumuz renk kartelasından üç farklı boya tonunu inceleyebilirsiniz. Açık, orta ve koyu renk tonu olan kum bejinin mobilya için koyu olanı duvar boyası için açık kum beji tercih edilmesi önerilmektedir. Özenle belirtmek isteriz ki daireniz küçük veya odaları karanlık ortamda kalıyorsa bu boya tonu hem mekanınızı geniş gösterecek hemde daha ferah bir ortam sağlayacaktır.

Kum Beji Kullanım Alanları:

Daha çok iç duvar boya rengi olarak kullanılan renk porselen ve plastik mutfak eşyası haricinde tekstilden tutunda mobilyaya kadar oldukça popüler kullanım alanı mevcuttur. Renk uyumu olarak kahve rengi ve beyaz tonları ile uyum sağlayan ton salon ve oturma odası koltuklarda, yatak odası ve çocuk odasında tercih edilmektedir.

Koyu tonları beğenmeyenler için bu renk en ideal seçimdir. Filli boya, dyo, polisan marshall gibi kaliteli boya firmalarından alacağınız kum beji sayesinde evinizi uzun süre boyama derdinden de kurtulabilirsiniz. Zemin içinde açık sarı veya kahverengi parke kaplaması ile tam bi ambiyans içerisine sokacağınız ev dekorunuz bir çok kişi tarafından beğenilecektir.

Kum Beji İle Karşıt Renk Tonlarının Kullanımı

Kum beji tonlarına karıştıracağınız renkle biraz parlak olamayan yumuşak renkler olması mekanı daha hoş hale getirecektir.  Kum beji tonuna zıt renk önerisi olarak mavi, turkuaz, bordo renklerini kullanırsanız ne kadar da hoş bir uyum çıktığını göreceksiniz. Zıt renk tonların seçimini yaparken sert ve parlak renklerden ziyade hafif tonların olmasına dikkat edilmelidir. Sert renk tonuna uygulayacağınız mekanlar da bir süre sonra  göz yorgunluğu ve abest görüntüler ortaya çıkmaya başlayacaktır.  Kum beji renk olarak daha çok sakinlik ve sadeliği temsil etmekte beraberinde tercih edilecek renklerin de ona uygun seçilmesi sizi daha neşeli kılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın