İç Cephe ve Dış Cephe Boya Renkleri

Evinizi boyatmaya karar verdiniz ve renk konusunda henüz bir fikre varamadınız. Söz konusu evin tüm çehresinin görüntüsünü değiştiren boya seçimi olunca kolay karar vermekte oldukça zorluk çeke bilmekteyiz. Boya renklerinin seçimi yapılırken evinizin mobilyasından tutunda kullandığınız tekstil ürünlerinin renk tonlarının ağırlığına göre renk tercihi yapmamız gerekiyor. Canlı renkler için solgun seçilen duvar boyasına ters gelen ve görüntü kirliliği yaratan bir dekor çalışma olacağı gibi cok koyu ve parlak duvar boyası renk seçiminde göze batan bir görüntüye sebep olacaktır.

İç Cephe Boya Renkleri

İç cephelerde kullanım tercihi yapılan en çok kullanılan iç cephe boya renklerinde ağırlıkta olarak krem, kirli beyaz, bej, ve şampanya renkleri tercih edilmektedir. Duvar tiplerine göre uygulanan duvar kağıtlarında tonlar ise genelde doğa işlemesinden yola çıkılan bitki ve simetrik görsellerden tercih edilebilir. Mat olan boya renkleri evi solgun gösterebileceği gibi duvar dekorunda kullandığınız objeler ve tablolarında geri planda kalmasına sebep olacaktır.  Boya rengi tercihinden ziyade mutlaka kaliteli boya markaları alarak evinizi boyamanızı öneririz.

Dış Cephe Boya Renkleri

Dış cephe renklerine en çok kullanılan boya renkleri kahverengi, krem ve yeşil renk evin dış cephesini oldukça güzel gösterecektir. Günümüzde daha çok dış cephe kaplaması hazır mantolama olarak uygulandığı için manto lamaya yüzeysel boya katmanları uygulanabilmektedir. Dış cephe boyası uygulamadan önce mutlaka tadilat yaparak açıkta bulunan delikler ve duvar çatlakları için tamirat işlemi uygulamalısınız.

Boya Kartelasından Renk Seçimi;

Boya kartelasını hepiniz bilirsiniz şu boya işi yapanlar ve satıcıların bizlere boya beğendirme işlemi yaparken kağıt üzerine uygulanmış boya kodları ve isimlerinin bulunduğu renkli kağıtlar. Bu kartelalardan hoşunuza giden renklerin kodları sayesinde istediğiniz boyayı kolayca alabilirsiniz. Size önerimiz boya kartelasından renk seçimi yaparken o markaya ait boya isteyiniz,çünkü markalar arasında renk tonaları ufakta olsa değişiklikler gösterebilmektedir.

Duvar Boyası İçin Boya Renkleri:

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın