Granit Malzeme Mutfak Tezgah Modelleri

Granit taşı mermere nazaran biraz daha sağlıklı ve sağlamlık açısından bakıldığında daha dayanıklı ve uzun ömre sahiptir.  Granitin yüzeyi daha parlaktır ve temizliği oldukça kolaydır. Aynı zamanda sert bir yapısı olduğundan granit ısıya en çok direnç gösterebilen bir taştır. Bir kaç yıl öncesine kadar mutfaklarda mermer tezgah modelleri rövanşta iken artık granit tezgah tercih ediliyor. Fiyat olarak biraz daha pahalı olan granit görsel olarak ta ağır durmaktadır.

Granit tezgahlar arasında modellerini incelemeniz için sizlere beğendiklerimiz paylaşıyoruz.

Eğer sizde mutfağınıza bir kaç uygulama yapmayı düşünüyorsanız tezgahınızı mutlaka değiştirmenizi ve granit malzeme tezgah kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Granitin dünya yüzeyinde bulunan en sert ve dayanıklı taşları grubunda sayabiliriz. Granit yaygın olarak Türkiyede 1990 – 95 yılları arasında sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

Granitin tercih edilmesindeki en önemli özelliklerinden birisi; kolay temizlenebilir olmasıdır. Temizlik sonrası ekstra cila veya benzeri parlatıcı cilalar ile yüzeyini silmeniz gerekmez kendinden doğal parlaktır. Granitin temizliği için suda çözülebilen nötr bir deterjan işinizi fazlası ile görecektir.

Granit taşlar sağlık açısından da oldukça başarılıdır. Yüzeyi özelliği ile mikropları üzerinde bulundurmaz.

 

Kanserojen içeren bakteriler üretmezler, doğal bakteri önleyici özelliği vardır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın