Evinizin Odaları İçin Dekoratif Kapı Modelleri

Kapılar, bir evin olmazsa olmazıdır. Hem dış kapı hem de iç kapılar, bir evin gizliliğini kapsadığı gibi artık süslerini de içine alıyor. Kapı deyip geçmeden önce durup bir sanat eserini izler gibi bakmak, kapılarda farklı modellere açık olmak, hepimizin hakkı. Hem evlerde hem kapılarda yeni dekorasyon fikirleri aşağıdaki gibidir.

Yeni moda: Ahşap Kapılar!

Hem nostalji hem de modern olmayı sevenler için kapılarda yeni moda başladı. Ahşap kapılar. Bu kapılar genelde ceviz ağacından yapılıyor. Ceviz ağacı hem sağlamlığı hem de görünümündeki zarafeti ile görenleri şaşırtmaya ve büyülemeye devam ediyor.

Siz de evinizde rustik bir manzara inşa etmek istiyorsanız ceviz ağacından yapılma kapıların siparişlerini verebilirsiniz.

 

 

 

 

Çift kanatlı kapılar:

Siz de evinize çift kanatlı kapılar taktırarak alelade bir odayı bile bir toplantı salonu havasına sokabilirsiniz. Hem sağdan hem soldan açılan kapılar pratik olurken, hem de dışarıdan bakan gözler için büyüleyici bir tat sunuyor.

Tablo gibi kapılar:

İçinde yaşadığımız modern dünyada hem dijital baskının hem de teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı ve uç kapı modelleri de meraklılarıyla buluşuyor. Üzerine mozaik ve çini gibi görsellerin resmedildiği kapılar, evin enerjisini ve atmosferini tamamen farklı bir noktaya çekiyor.

Sevdiğiniz ressamların beğendiğiniz tablolarını bile kapılara nakış nakış işletebilirsiniz. Oturma odanızın kapısında Van Gogh’un ay çiçekleri sizi selamlarken, mutfağınızın kapısında Mona Liza ile selamlaşabilirsiniz.

Vintage model kapılar:

Eski tarzı seven insanlar için vintage model kapılar halihazırda müşterileri bekliyor. Evinize vintage model kapılar yaptırdığınız takdirde Orta Çağa ait gizemli, orijinal ve farklı bir görüntü elde etmeniz olası. Camlı kapılar, hiç kimsede olmayan özellikleriyle evinizi hem bir zaman makinesine hem de imrenilen yeni bir boyuta dönüştürecektir.

Sürgülü kapılar:

Genelde Japonya, Çin gibi uzak Asya’da revaçta olan sürgülü kapılar, son yıllarda ülkemizde de ilgi çekmeye başladı. Kapı kollarından ziyade sürgüyü tercih eden kapılar, bunun hem daha pratik hem de daha estetik olduğunu dile getiriyorlar.

Fransız model kapılar:

Dekorasyon konusunda iddialı olan Fransızlar, kapılarda da fark yaratmaya devam ediyor. Hem eğlenceli hem de pratik olan Fransız modelleri şıklığın ve yeniliğin kapılara kadar dayandığını bize gösteriyor.

Kapı, önce gizlilik ve güven demektir. Kilidinden emin olduğunuz kapıları öyle bırakmayın. Onları bir de süsleme ve dekore etme yöntemleriyle farklı alanlara taşıyın. Evinizin her yerinde bir zarafet ve bir farklılık arzu ediyorsanız işe önce dış sonra iç kapılardan başlayın.

Yeni moda kapılar uygun fiyata sahiplerini bekliyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın