Evinizdeki Merdivenleri Renklendirerek Şekil Dekoru

Ev bölümlerinin düzeni ve dekor konusunda sizlere genelde hol ve koridor alanları için fikir ve güzelleştirme önerilerinde bulunduk. Evlerde bulunan merdiven alanlarıda aslında hol ve koridorların dekorasyonu kadar önemlidir aslında. Genelde çok katlı olan dubleks ve tripleks evlerde kullanılan merdiven modelleri genelde düz ve ekstradan ihtiyaç duyulursa ahşap korkuluk ile daha değişik hale getirilmketeydi. Peki merdiven basamaklarını daha renkli yaparak veya merdiven çıkış boşluklarındaki duvarları değişik figürler veya tabloları süslemeyi hiç düşündünüzmü ?

Merdiven Boşluklarına Resim ve Süsler;

Merdiven çıkış alanlarındaki boşlukları resimde gördüğünüz gibi ailenizin minik bireylerinin fotoğraflarını ekleyebilirsiniz. Misal daha güzel bir örnek model sunacak olursak küçüklük resimlerini merdiven basamaklarının başlangıcından yukarıya çıkışına kadar büyüme evresine göre resimlerini ekleyerek çok güzel konulu dekorasyon uygulaması yaratırsınız.

Renkli Merdiven Dekoru;

Gelin basamaklarımıza biraz renk katarak evimizi renk cümbüşü ile daha canlı hale getirelim. Aslında bu fikir size yabancı gelmeyecek 2014 senesinde bir kaç aktivistin istanbul sokaklarındaki park alanları ve gezilecek önemli bölgelerin merdivenlerin bir gecede tamamen boyayarak sabah insanlara çok çılgınca bir supriz yapmışlardır tabi bunu gören bir çok insanın hoşuna gitmişti. Fikir çok güzel aslında ve bu uygulamayı bir çok belediye henüz bir çok alanda devam ettirmekte. Sizde fırca bir kaç çeşit ve sihirli dokunuşlar ile sanatınızı merdiveninize dökebilirsiniz.

Desenli Merdiven Modelleri;

Desenli merdivenleri oluşturmak çok zor değil aslında ihtiyacınız olan bir miktar beğendiğiniz modele ait duvar kağıdı ve tutkal. uygulamayı basamak kısımlarının üst bölgesindeki boşluklara yapacaksınız. Evinizin duvar rengine uygun veya kullandığınız mobilyanıza uygun duvar kağıtları bularak verdiğimiz merdiven modelindeki örneğe benzer şeyler çıkarabilirsiniz.

Diğer Merdiven Modelleri;

Yapılan uygulamaları çeşitlendirmek sizin keyfinize ve yaratıcılığınıza kalmış, alışageldik merdven modellerinden daha değişik tarzdaki çalışmaları diğer konularımızı inceleyerek elde edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın