Evinizde Alan Açan Gömme Dolap Modelleri

Büyüyen yaşam şartları ona zıt olarak küçülen yaşam alanları.. Evet evlerimizden bahsediyoruz, inşaat sektörünün biraz daha kar elde etme isteği veya büyük şehirlerde küçük alanlara daha çok oda ve daire sığdırmak isteyen inşaat yapımcıları ve müteahhitler yaptıkları yapılar ile insanları bir kutu misali alanla sıkıştırmakta. Aslında bu duruma birazda hayat pahalılığı etki etmekte, kişilerin bütçesine göre alabilecekleri daireleri büyük şehirlerde 200-300 bin TL tutarını ne yazık kı geçmekte. Hal böyle olunca eşyalarımızı muhafaza edebileceğimiz yerler açabilmek için ya bir odadan vazgeçiyoruz yada kullanım alanımıza göre eşya bulundurmaya çalışıyoruz. Aslında bu durumu çok sık rastlanmayan veya daha çok büyük evlerin yatak odasına açılan küçük bölmelerin gömme dolaba dönüştürülmesi ile çözülebilmekte.

Gömme Dolap Nasıl Yapılır ?

Gömme dolap modası 1800 li yıllarda bir çok evde oldukça popülerdi, genelde yapılan gömme dolaplar duvar içine yapılan 40 – 50 cm lik derinliklerin kullanılan ahşap ile rafları ve kapağı sayesinde gömme dolaba çevrilmesi oldukça basitti. Hatta bazılarımızın dedeleri veya ninelerinin evlerinde halen kullanılan gömme dolaplar görmüşsünüzdür. Bu uygulamalar şimdilerde daha modern ve sağlam malzemeden yapılarak evine sihirli dokunuşlar ile dekore etmek isteyenlerin evlerinde kullanılıyor.  Gömme Dolap yaptırmak istiyorsanız öncelikle uygulamanın yapılacağı alanın tespitini yapacağız.  Bu alanlar genelde yatak odasında veya ev giriş hol alanında kapıya yakın olamamak şartı ile yerlerden oluşabilir.  Biz uygulamamızda yatak odasını kullanacağız, eğer yatak odanızda iki duvar arasında bir alan varsa bu alanı komple gömme dolaba çevirerek eşyalarımızı daha düzenli toplu bir hale getireceğiz. Eğer yatak odanızda ebe beyin banyosu büyüklüğünde bir alan örneğin, 3 – 4 metre kare alan genişliğinde yer var ise o bölümü örneklerde göreceğiniz gibi üç taraflı raflı dolap hale getirip eşyalarınız cinslerine göre düzenleyebilirsiniz. Eğer duvar içine bir işlem yaptırmak isterseniz biraz kırma dökme işiniz olacaktır ama dikkat edin kırılan yerin arkası banyoya çıkmamasına dikkat etmelisiniz.

En güzel Gömme Dolap Modelleri 

Aşağıda sizler için paylaştığımız gömme dolap modelleri içerisinde mutlaka birini beğeneceğinizi umuyoruz. Dolap modelleri içerisinde daha büyükleri de bulunuyor bunların uygulaması daha çok geniş evler için daha müsaittir. Modeller içerisinde gördüğünüz pencere yanlarına yapılan dolap ve raflar ile kendiniz için hem eşya saklama hemde kitap okuma bölümü oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın