Ev Dekoruna Dekortaş Şömine Modelleri

Dekortaş şömine modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Şömineler başlı başına bulunduğu ortamda ihtişam yaratır. Bir de işin içerisine dekor taşları eklenince tam bir göz zevki yapıt ortaya çıkar.

Dekortaş Nerelerde Kullanılır?

Adıyla çağrışım yapabildiği gibi uygulama alanı tamamen sizin zevkinize bağlı olup çok fonksiyonlu dekorasyon taşlarıdır. Çeşitleri ve modellerinin sınırlaması yoktur. Bahçe duvarından, televizyon arkasına, şömine etrafından, mutfak ara fayanslarına her türlü noktada rahatlıkla kullanım sağlar. Sadece konumlandırılacak alan iyi hesaplanmalı ve dekorasyon fikrinizi bozmamalıdır.

dekortaş şömine soba

Dekortaş Nasıl Dekorasyon Yapılır?

Dekortaşlar lüks evden sıradan bir eve kadar her yerde kullanılabilir. Özellikle iş yerlerinde farklılık yaratmak ve doğallığı ortaya koymak için bu yöntem oldukça sık kullanılır. Nasıl dekore edildiği büyük önem taşır. Alakasız ve doğallık çağrıştırmayan objelerle kullanımı tamamen eğriltili olarak durmasına neden olur. Daha çok eski tip mobilyalar ve siyah beyaz resim kombinleri ile farklı tarzda sunumu gerçekleştirilebilir.

dekortaş şömine fiyatları

Dekortaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dekortaşlar kullanılan taşın boyutu ve ağırlığına göre değişir. Fakat başlıca mantık aynıdır. Öncelikle uygulanacak duvar girintili çıkıntılı olacak şekilde matkap ya da çekiç yardımı ile ara ara vurulmalıdır. Amaç uygulanacak olan malzemenin zemine iyi tutunmasını sağlamaktır. Sonrasında alçı kullanmalısınız. Tıpkı harç karar gibi toz olan harcı su ile karıştırarak çok sulu olmayan bir kıvamda harç malzemesi elde etmelisiniz. Eğer taş fayans gibi kutu şeklinde ise biraz taş arkasına biraz da duvara harç sürülerek birbirine yapışması sağlanır. Bütün taşlar yapıştırıldıktan sonra yaklaşık olarak iki gün geçmelidir. Gerekli kuruma sağlandıktan sonra üzeri için montaj gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama şekli taşın boyutuna göre farklı olduğundan araştırıp yapmanızda fayda olacaktır. Fakat bütün taşlar alçı ile yapıştırılır.

Dekorataş Şömine Fiyatları: Fiyatlar ortalama olarak 2500 ile 15000 TL arasında değişmektedir.

klasik şömine modelleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın