Erkek Bebek Odası Dekorasyonu İçin En Farklı Fikirler

Bir evin neşesi hiç şüphesiz ki o evde bir çocuk sesinin yankılanmasıdır. Tabii bu çocuk bir erkekse bebekliğinden itibaren oldukça hareketli olması da kaçınılmazdır.

Erkek Bebek Odası Klasik mi Modern mi?

Doğduğumuzdan beri kadın, erkek hepimiz belirli kodlamaların içinde yetiştik. Kız doğduğu zaman pembelere, erkek doğduğu zaman mavilere sardık sarmaladık. Tabii bu renkleri sadece giyim kuşam da kullanmıyoruz. Oda dekorasyonunda da biraz genetik kodlama, biraz alışkanlıklarla mavi ve pembeyi çok sık kullanıyoruz. Düne kadar bu iki renk dekorasyonun tek hakimiyken bugünse farklı renkleri kullanmak mümkün. Örneğin erkek bebeklerin odalarında yağ yeşili ve turkuaz renkler son yıllarda çok revaçta. Bu tonlarla oluşturulmuş odalara, bugünlerde en az maviler kadar çok rastlamak mümkün. Klasikten sapmam diyenlerse yine de hala azımsanmayacak oranda çoklar.

 bebek odası dekorasyonu kendin yap

Erkek Bebek Odası İçin Mobilya Seçimi

Bebeklerimiz için odada kullanacağımız mobilyalarda görüntüden çok bebeğimizin rahatlığını ön planda tutmak oldukça önemli bir konu. Elbette gözünüze hoş gelecek ürünleri almak isteyeceksiniz ama unutmayın bu oda ona, yani bebeğinize ait. Bu nedenle çok detaylı, göz yoran mobilyalardan sa ‘sevimli’ diye tabir edilebilecek mobilyaları kullanın.

bebek odası yaratıcı fikirler

Bebek Odasına Hangi Duvar Kağıdı

Bebek odaları, bebeğinizin hayal gücünün gelişmeye başladığı ilk yerlerdendir. Saatlerini o odada geçiren bebeğiniz için odanın duvarlarını çizgi film karakterlerinden yahut ayıcıklardan oluşan duvar kağıtlarıyla kaplamanız onun çok hoşuna gidecektir.

Oyuncaklar Odaya Renk Katar

Bebeğiniz için odaya çeşitli boyutlarda peluş oyuncaklar koymanız önemlidir. Oyuncaklar hem oda dekorasyonuna yardımcı olacağı gibi bebeğinizi de mutlu edecektir.

erkek bebek odası dekorasyon fikirleri

Küçük Parçalı Ürünler Kullanmayın

Bebek odalarında kız olsun, erkek olsun dekorasyon yaparken hayati bir uyarıyı asla unutmamak gerekiyor. Odaya yapacağımız süslemelerde, dekoratif ürünlerde asla ve asla küçük parçalı ürünler ve bebeğimizin ulaşabileceği noktalarda cam ürünler kullanmamak gerekiyor. Hem cam ürünler hem de küçük parçalı ürünlerin, çocuğunuzun sağlığı için hayal bile edemeyeceğiniz kötü sonuçlar doğurabileceğini kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Yine ağır ve derilme ihtimali olan ürünleri de yardımcı apar atlarla sabitlemek çok önemi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın