En güzel küçük banyo dekorasyon fikirleri

Bütçenize ve aile durumunuza uygun küçük bir daireye taşındığınızda en çok sıkıntı çekilen alanların biriside o küçük eve ait küçük banyolardır. Söz konusu dekorasyon olduğu zaman alanlar  küçüldükçe, farklı, güzel ve özel çalışmaların nasıl ve ne şekilde hazırlanacağını düşünmek zordur. Bu yüzden, sizler için küçük ve şirin  küçük banyo dekorunu hakkında değişik ve yeni fikirler ve ipuçları vereceğiz.

 Açık renkli kaplama ve eşya kullanımı;

Dar banyo tasarımı yaparken duvarlar kaplama ve mobilyaların seçimini sırasında, alanı daha havadar hale getiren daha açık renkler ve tonlar tercih edin. Yapılan açık ton seçimi ile banyonuza temiz ve ferah bir ortam görsel bir hissi vermiş olacaksınız. Aynı zamanda mat fayans ve banyo mobilyaları yerine parlak yüzeyli yapımları tercih ediyon, bu şekilde ışığın parlak yüzey üzerine yansıtarak göze alanı daha ferah ve genişmiş gibi bir izlenim verebiliyor.

Küçük banyonuzda çok fazla eşya kullanımdan kaçının;

Banyo alanları haricinde tüm oda ve kullnım bölgeleri için geçerli olan bu önerimiz fazla eşya ve kalabalık şeylerden kurtulmak, çünkü küçük alanlarda çok fazla eşya dağınıklığın daha kolay oluşmasını sağlayacak ve alanı daraltacaktır. Görsellik olaraktan insan algılamasına gerçekte olduğundan daha büyük veya daha az alanı görmesine neden olan bir dizi faktörden birisidir. Bu yüzden, banyo raf ve lavabo üstünde olabildiğince az miktarda eşya kullanımı ve sadece zorunlu ihtiyac arz eden eşyaların kullanımına dikkat edin.

Banyo için cam bölme ve küçük duşa kabinler;

Duşa kabin kapısını seçerken opak, donmuş veya perdeli kapıları kullanmaktan kaçının açık se sade cam bölmeler tercih edin. Cam şeffaf olduğundan görsel olarak alanı geniş tutar ve gerçek boyutunu ön plana cıkmasını sağlar. Zaten banyolarda kullanılan duşa kabinlerin taşlanmış veya mat görüntüde olması her zaman bizlere saçma gelmişdir bu alanın zaten bir dış kapısı var bu kapı kapalı tutularan banyo esnasında görünmenizede engel olacaksınız.

Banyo duvar ve kapı arkası askılardan kurtulun;

Bonyadaki yerden tasarruf sağlamak için diğer bir ipucumuzda havlu asmak amcı ile kullanılan tekli askılar yerine paslanmaz çelik ve düz bir havlu askısı yerleştirmektir. Bu şekilde, duvardaki alan açılır ve daha az kalabalık görsel bir oluşum yaratır; bu, bir alanın gerçekten olduğundan daha büyük olduğu izlenimini veren ipuçlarımızdan birisidir.

Küçük biblolar ile alanı zenginleştirin

Yukarıda çok fazla eşya kullanımından kaçınmaınızı tavsiye etmiştik. Ancak, küçük banyonuzun çıplak görünümüne birazcık ortama uygun aksesuarlar kullanılarak daha canlı hale getirebilirsiniz. Örneğin; sarı bir çiçek, güçlü sıcak renkleri olan küçük bir çerçeve veya kırmızı bir vazo, dekorasyonunuzun odanızda renk ve neşe hissi vermenin birkaç örneğidir.

Küçük banyonuza büyük aynalar;

Aynaların, alanları olduğundan daha büyük gösterdiği konusunda bir çok küçük alanlar ile ilgili yazımızda sizler ile paylaşmıştık.  Küçük banyo dekorundan bahsederken, en bilinen ve en önemli önerilerden birinden biriside büyük aynalar ! Büyük aynalar bulun ve mümkün olduğunca duvarın tavanla birleştiği yerden 20 cm bir boşluk bırakarak kullanın. Büyük aynalar kullanılan yerlerde görsel boyutunu ikiye katlar!

Küçük banyo zemin rengi ve modeli nasıl olmalı;

Banyo zeminlerinde yine koyu renk kullanımından kaçınarak daha acık tonlarda fayans veya bordürler kullanın. Ayrıca kalebodur tarzı bir döşeme tercih ederseniz mutlak açık renkli olmasından ziyade üc boyutlu görsel his veren modelleri tercih edebilirsiniz.

Küçük banyo dekorasyonu için sunduğumuz öneriler bu kadar! Umarım küçük banyo dekorasyon hakkında verdiğimiz ipuçları kafanızda bir plan oluşmasına yardımı olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın