Dekoratif Yolluk Modelleri 2018

Evinize gelen misafirlerinizi sizden sonra karşılayan yolluklar eviniz için önemli bir yere sahiptir. Yolluk genellikle merdiven, hole gibi yerlere konulan ve evinizi güzelleştiren ince uzun halılara denir. Geçmişten günümüze kullanılan yolluklar eviniz için şık dekorasyon ürünleridir. Evinizde genellikle sadece odaların düzenine, banyo ve mutfak dekorasyonuna bakarsınız. Halbuki önemsiz gibi görülen koridor kısımlarına canlılık kazandıran ve güzelleştiren yolluklar geçmişten günümüze önemli yer tutmuştur. Misafiriniz evinize geldiğinde ilk karşılaştığı koridor kısmında bulunan halılardan oluşmuş yolluklardır. İlk göze çarpan bir ürün olduğundan halıların seçilmesinde büyük bir özen göstermeniz gerekiyor.

yolluk modelleri

Yolluk Seçiminde Bulunurken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Yolluk seçiminde oldukça dikkatli davranmanız gerekiyor. Özelikle de bu halıların ferah olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz halıların koridor kısmını komple kapatmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü ortama boğucu bir hava katabilir. Kullanacağınız yolluk halılarının en kısmından dar olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Uç kısmı kesik olan halılardan kullanmak istiyorsanız mutlaka ucuna overlok yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü halı uçlarında overlok kullanılmazsa zamanla dökülmelere neden olabilir ve bakımsız gözükebilir. Buda evinize nahoş bir görüntü katacaktır. Unutulmamalıdır ki bakımsız yerler ilk göze çarpan yerlerdir. Yolluk denince çok sayıda oluşan halı aklınıza gelebilir fakat yolluk alırken sanki bir tane halı alıyormuşuz gibi titiz davranmanız da fayda vardır. Özellikle de halınızın kaydırmaz özelliğe sahip olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

merinos yolluk modelleri

Koridor kısımlarında kullanılan yolluklar evinizde bulunan diğer unsurlarla uyum içinde olması gerekmektedir. Eğer sade bir koridora sahip isek kullanacağınız yolluk da çok sayıda desenin bulunmasına özen göstermeniz gerekecektir. Tam tersi durumda yani fazlaca unsur bulunan koridorunuz da ise daha çok sade halılar tercih etmeniz gerekiyor. Böyle bir durumda koridor kısmınıza canlılık kazandıracaksınız.

kaşmir yolluk halı modelleri

Hangi Renk Modelleri Tercih Etmelisiniz

Farklı şekiller ve renklerin birleşiminden oluşan modellerimizle evinizde müthiş bir görünüme sahip bir koridor oluşturabilirsiniz. Eğer antre için yolluk seçiyorsanız burada daha koyu renkler bulunan halıyı tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü kapı her açıldığında içeriye giren tozları tutacak olan halı kiri fazla göstermeyecektir. Aksi durumda açık renk kullandığınız zaman yine halınızın bakımsız olduğu belli olacaktır. Bunun için antresit rengi tercih edilebilir.

ucuz yolluk

Öneri olarak zarif ve şık tasarımlarıyla dikkat çeken yünlü tuş eli akrilik ipliğiyle kullanılmış halılar tercih edebilirsiniz. Genellikle ferahlık için açık renkli zarif üründe seçebilirsiniz.

Yolluk modelleri resimleri

kaşmir yolluk halı modelleri

kaymaz yolluk

yolluk modelleri royal

 

modern yolluk modelleri

 

 

yolluk 2018

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın