Çocuk oyun odaları için tasarım fikirleri

Çocuklarımızın enerjilerini atabileceği ve sıkılmadan vakit geçirmesini sağlayacağınız alanlardan biriside oyun odalarıdır. Kent yapılaşmasının taştan duvarları yükselmesi ile eskiden olduğu gibi çocuklarımızı artık sokaklara gönderemez hale getirerek onların yaşamsal alanlarını daha kısıtlı hale getirdik. Evinizde oluşturduğunuz oyun odası çocuklarımız için dışarının verdiği eğlence alanlarının hissini yaşatmasada onlar için göz önünde ve güvenli bir ortam oluşturmuş olacaksınız.

Çocuklarımız kendisi için oluşturulan oyun ve çocuk odalarında oynar, öğrenir, uyur, dinlenir ve büyürler.. Çocuklarınızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde oyun ve çocuk odası dekoru planlamak ve süslemek çok önemlidir çocuğunuzun rahat, eğlenceli ve yaratıcık duyularını harekete geçirecek şeyler yapabilirsiniz.

Güvenli bir çocuk odası oluşturun;

Aile bireyleri çocuklarını her zaman önemseyerek onları tehlikelerden uzak tutmaya çalışır. Çocuklar; özelliklede 6 yaşına kadar olanlar tehlikeyi bilmedikleri gibi çok meraklı oldukları için herşeyi denemeye çalışacaklardır. Oyun alanlarında veya çocuk odalarında alınması gereken bazı adımlar, meraklı parmakların tehlikeli alanlarda gezinmesini önlemek için bebek korumalı emniyetli prizler, ranzanalardaki keskin ve sivri alanlar için ızgara koruma ve yumuşak koruyucu kavucuklar kullanılmalıdır..

Çocuğun yaşına bakılmaksızın, kazaları önlemek için eşyalar ve mobilyalara yuvarlak köşelerin tercihi yapın. Oda tasarımı için renk, malzeme ve çevreyi seçerken, erkek çocuğu ya da bir kız çocuğu farketmez cinsiyetine  bakılmaksızın, çocuğunuzun kişiliğine en uygun olanı şeyleri düşünün. Çocuğunuz bir çizgi filmi veya çizgi filmdeki bir karakteri seviyorsa o görseldeki eşyalara ağırlık verin. Ayrıca doğada bulunan hayvanların figürleri, ya da uzaydan bir kaç gezegen veya uzay aracı grafikleri  çocuğunuzun daha yaratıcı ve araştırmacı olmasına faydası olacaktır. Ayrıca halılar içinde figürlü ve çok renkli tercihler yapabilirsiniz.

İşte sizder için seçtiğimiz evde oyun odası tasarımları;

İkea tarafından tasarlanan çocuk oyun odası tasarımı
Meltem mobilya oyun odası

 

Doğtaş mobilya arty çocuk oyun odası tasarımı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın