Bambu İle Oda Dekorasyon Fikirleri

Bambu ile yapılmış koltuk, sehpa ve masaları hepiniz görmüşsünüzdür. Peki bambuyu evinizin bir çok alanında kullanarak hafifliği, sıcaklığı ile çevreyi güzelleştirmeyi düşünürmüydünüz. Bambu bitkisi asya bölgesine özgü bir bitkidir. Daha çok Çin, Sri Lanka, Bangladeş ve Tayland gibi yağmurun bol düştüğü ülkelerde yetişir. Bu ülkelerde bambu bitkisi inşaatta, mobilya yapımında, köprülerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bambu bitkisi çinde ortalama üç milyon hektarlık alanda yetiştirilmekte ve yıllık 1 milyar dolardan fazla kâr elde etmektedir ayrıca ülkenin tarımsal sektörünün bel kemiği bambudur. Çin hükümeti tarım destekli firmalar ve kooperatifleri tarafından bambu bitkisinin yetiştirilmesinden kullanım alanlarına kadar geniş bir bilgi içeren bir kataloga sahiptir.

Bambu İle Oda Süsleme  Nasıl Yapılır ?

Bambudn mobilyalar, paneller, duvar kaplamaları, tavan kaplama, perde ve saksı içlerinde yeşil halleri ile ev içerisinde bir çok alanda dekore edilebilir. Bambu malzemesi ile piyasada yapılmış çok sayıda mobilya görebilirsiniz, bambular dünyanın her yerinden tasarımların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Konforlu kanepeler, sehpalar, raflar, kitaplıklar, koltuklar, TV panelleri ve diğer bambu mobilya eşyaları salonunuzu şık ve kişiye özel hale getirecektir. Bambu doğal olarak sunulan renkler ve dokular büyüleyici ve dekora özel bir dokunuş katıyor.

Bambudan Perde

Bambudan yapılan lif perdeleri de hoş durmaktadır, ayrıca oldukça dayanaklıdırlar. Perdele, ev içerisinde keyfimizi çıkarabilmemiz ve özel yaşantımızı örtüleyen vazgeçilmez eşyalardır.

Dekoratif Bambu Fiyatları

Bambudan yapılmış dekoratif eşyaların fiyatları yapılan eşya ve çalışmaya göre değişmektedir.

Bambu Kullanılarak Yapılan Dekorasyon Resimleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın